O NAS

Ludowy Klub Sportowy „Zieleńczanka” jednym z najstarszych ośrodków sportowych na terenie dawnego województwa krakowskiego. Początki działalności „Zieleńczanki” sięgają aż 1946 roku. Przez blisko 80 lat działalności klub z Zielonek doświadczał wielu wspaniałych chwil, wielokrotnie odnosząc sukcesy w swoich klasach rozgrywkowych i w Pucharze Polski.

Od wielu lat realizujemy – przy wydatnym wsparciu władz gminnych – zadanie „Edukacja i upowszechnianie kultury fizycznej na terenie gminy Zielonki wśród wszystkich grup wiekowych”. Wszystkie cele wytyczone przy realizacji zadania są realizowane poprzez:

• umożliwienie w sposób aktywny spędzenia wolnego czasu
  • popularyzowanie rekreacji w naszej gminie
  • rozwój sprawności fizycznej mieszkańców gminy
  • zdrowa rywalizacja sportowa
  • bądź „fair-play”
  • wyszukiwanie i rozwój talentów sportowych
  • przygotowanie dzieci do występów sportowych w zawodach o randze ponadlokalnej, regionalnych i wojewódzkich
  • uczestnictwo dużej liczby młodzieży w zajęciach sportowych
  • rekrutacja młodzieży z ościennych sołectw
  • zainteresowanie mieszkańców zawodami odbywającymi się na terenie klubu
  • promocja sportu wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
  • promocja gminy Zielonki podczas wyjazdów, turniejów i masowych imprez sportowych.

Klub w ramach prowadzenia treningów piłkarskich korzysta z infrastruktury, na którą składają się:

• boisko trawiaste przy ul. Do cegielni, wraz z trybunami i budynkiem klubowym
  • mini boisko znajdujące się przy boisku w Zielonkach
  • boisko piłkarskie w Pękowicach, ul. Na Błonie wraz z budynkiem

W okresie zimowym klub zmuszony jest do korzystania z różnych okolicznych obiektów treningowych m.in.  hali sportowej w Korzkwi, boiska ze sztuczną nawierzchnią w pobliskich Bronowicach, hali sportowej w Zielonkach a także krytego balonu w Węgrzcach. Dodatkowo niektóre jednostki treningowe odbywają się na boiskach trawiastych.

CERTYFIKACJA PZPN

Nasza Akademia uczestniczy w programie certyfikacji szkółek piłkarskich. Posiadamy brązowy Certyfikat PZPN, który wymiernie świadczy o wysokim poziomie szkolenia w naszym Klubie oraz odpowiednim przygotowaniu trenerów do wychowywania najmłodszych piłkarzy. W klubie trenują zawodnicy z każdego rocznika, od najmłodszych adeptów zawodników U6 (r.2018) po Juniorów Starszych, którzy coraz śmielej pukają do drzwi I drużyny. Na chwilę obecną w Klubie funkcjonują drużyny:

• Skrzat  1
  • Żaki 1
  • Żak 2
  • Żak 3
  • Orlik 1
  • Orlik 2
  • Młodzik 1
  • Młodzik 2
  • Młodzik 3
  • Trampkarz 1
  • Trampkarz 2
  • Juniorzy młodzi
  • II drużyna seniorów
  • I drużyna seniorów

Łącznie w Klubie trenuje ponad 230 zawodników. Zajęcia piłkarskie dla wszystkich wymienionych grup odbywają się zgodnie z częstotliwością określoną w programie szkolenia PZPN. Każda grupa wiekowa bierze udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej – starsze grupy rywalizują w oficjalnych rozgrywkach ligowych a młodsze w turniejach szkoleniowych. Łącznie w trakcie roku nasze drużyny rozgrywają ponad 400 meczów ligowych, turniejów oraz sparingów.

Obozy piłkarskie – zimowe i letnie

Aby zapewnić naszym zawodnikom jak najlepsze możliwości rozwoju, Klub organizuje niezarobkowo obozy sportowe, dostępne dla wszystkich chętnych członków Klubu.

Obozy letnie trwają 10 dni i organizowane są na początku sierpnia. Wyjazdem rozpoczyna się okres treningowy, który trwa do czerwca. Zimowe zgrupowania są natomiast ważnym etapem budowania formy zawodników przed rozgrywkami rundy wiosennej i odbywają się w okresie ferii zimowych. Obóz zimowy trwa zazwyczaj 6 dni i łączy w sobie treningi piłkarskie na sztucznych nawierzchniach oraz treningi halowe.

W styczniu 2022 roku obóz zorganizowany został w Rabce-Zdrój, zawodnicy mieli do dyspozycji pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz halę sportową.  Na letni obóz pojechaliśmy w sierpniu do Kazimierzy Wielkiej, gdzie na obiektach Sparty szlifowaliśmy piłkarskie umiejętności.

Najbliższy obóz zimowy (luty 2023) odbędzie się w Istebnej. Zachęcamy naszych zawodników do zapisów, wciąż są wolne miejsca !!